Funkce:
Vytápění, chlazení a teplá užitková voda
Micoe R290 Plus řada nové generace jednotky tepelného čerpadla s DC invertorem pro vytápění, chlazení a přípravu teplé užitkové vody. Výkon 4 kW až 18 kW, chladivo R290 (GWP=3), třída energetické účinnosti A+++, maximální teplota vody na výstupu 80 °C, stabilní provoz při teplotách až –25 °C, inteligentní řízení přes WiFi/OTA, kompatibilita se standardem SG Ready a rozhraním Modbus RS485.
Osvědčení:
CE · KEYMARK · SG Ready · ErP · RoHS
Vlastnosti:
Chladivo R290, GWP = 3
Třída energetické účinnosti: A+++
Plná technologie střídavého proudu s invertorem, provoz možný až do −25 °C
Teplota výstupní vody až 80 °C
Ovládání přes WiFi s podporou chytného IoT a aktualizací přes OTA
Provoz v mnoha jazycích
Nízkoprvková operace
Funkce připravenosti pro síť SG
Funkce detekce výkonu
5-palcová TFT obrazovka s pravou barvou
Dvouzónové nastavení teploty
Vyhrazený komunikační port RS485
Přizpůsobitelná křivka vytápění
1.Obecný přehled produktu
Řada Micoe R290 Plus je tepelné čerpadlo nové generace s DC invertorem a monoblokem pro vytápění, chlazení a přípravu teplé užitkové vody (TUV). Na rozdíl od splitových jednotek, které vyžadují montáž chladivových potrubí na stavbě mezi vnitřní a venkovní částí, monoblokový design uzavírá celý chladicí okruh uvnitř venkovní jednotky a spojuje se se stavbou pomocí potrubí pro vodu. Tím zjednodušuje instalaci, zkracuje dobu uvedení do provozu a eliminuje riziko úniku chladiva na stavbě. K dispozici je 10 modelů s jednofázovým i třífázovým napájením s výkonem pro vytápění 4 kW až 18 kW – ideální pro rodinné domy, vily, bytové jednotky a lehké komerční projekty.
2. Ekologické chladivo R290 | Nejvyšší energetická účinnost třídy A+++
R290 Plus využívá chladiva R290 s extrémně nízkým potenciálem globálního oteplování (GWP) 3. Díky nulovému potenciálu poškození ozonové vrstvy a vynikajícím termodynamickým vlastnostem pro vysokou účinnost patří R290 mezi nejtrvalejší chladiva na trhu. Splňuje nařízení EU týkající se fluorovaných plynů (F‑Gas) a mezinárodní normy pro ekologické budovy a v mnoha oblastech je osvobozeno od omezení týkajících se fluorovaných plynů.
Zařízení dosahuje nejvyššího hodnocení A+++ podle požadavků EU na energetickou účinnost (ErP). Jeho průměrný sezónní koeficient výkonu (SCOP) činí 5,33 při teplotě vody na výstupu 35 °C za průměrných klimatických podmínek a udržuje klasifikaci A+++ i při SCOP až 4,03 při teplotě vody na výstupu 55 °C – to je referenční výkon v rámci této skupiny výrobků.
Pro kupující znamená účinnost A+++ nižší provozní náklady koncových uživatelů, lepší přístup ke státním dotacím a silnější konkurenční výhodu při soutěžích o zakázky.
3. Maximální teplota vody na výstupu 80 °C | Řízení dvou teplotních zón
Standardní tepelná čerpadla obvykle dosahují výstupní teploty maximálně 55–60 °C, zatímco R290 Plus dosahuje až 80 °C. Je kompatibilní jak s tradičními radiátory, tak s podlahovým vytápěním a ventilovými jednotkami, což umožňuje bezproblémovou rekonstrukci stávajících budov vyžadujících horkou vodu vysoké teploty. Toto zařízení je v souladu s iniciativou EU Renovation Wave, jejímž cílem je do roku 2030 rekonstruovat 35 milionů budov, zatímco Evropa postupně odstraňuje kotle na fosilní paliva; jednotka tak představuje optimální náhradu plynových a olejových kotlů.
Dvouzónové řízení teploty nastavuje nezávislé teploty pro různé topné okruhy – například 35 °C pro podlahové vytápění a 55 °C pro radiátory – aby každý systém pracoval s maximální účinností.
Pro zákazníky sektor B: schopnost vytvářet vysokoteplotní vodu (80 °C) otevírá rozsáhlé trhy pro rekonstrukce mimo nové stavby. Jedna jednotka zajišťuje vytápění, chlazení i ohřev teplé užitkové vody (DHW), což zjednodušuje uspořádání systému, snižuje počet potřebných komponentů a celkové náklady na instalaci.
4. Plný střídavý proud s invertorem | Stabilní provoz při −25 °C
Namísto častých cyklů úplného zapínání a vypínání na plný výkon R290 Plus neustále upravuje rychlost kompresoru tak, aby odpovídal aktuálnímu požadavku na vytápění. Tím se předejde zbytečnému spotřebování energie, udržuje se přesná regulace teploty a prodlužuje se životnost kompresoru.
Spolehlivý provoz i při okolní teplotě až ‑25 °C je vhodný pro severní a východní evropské oblasti s mrazivými zimami. Továrně utěsnený monoblok chladicí okruh zabrání poklesu výkonu způsobenému montáží chladivových potrubí na místě.
5. Plovoucí kompresorová komora | Extrémně tichý provoz 35 dB(A)
Díky nezávislému plovoucímu kompresorovému prostoru a šestibodovému tlumení zavěšení fyzicky odděluje R290 Plus kompresor od proudění vzduchu i vibrací skříně. Spolu s vícevrstvými materiály pohlcujícími zvuk a zesíleným kovovým stíněním klesne hladina provozního hluku na 35 dB(A) naměřenou ve vzdálenosti 1 metr – tišší než knihovna. Je ideální pro byty a hotely citlivé na hluk, minimalizuje stížnosti koncových uživatelů na hluk a umožňuje instalaci v blízkosti ložnic a rezidenčních oblastí.
6. Chytré řízení a aktualizace OTA
R290 Plus je standardně vybaven dotykovým TFT řadičem s 5palcovou obrazovkou a vestavěným WiFi. Mobilní aplikace umožňuje dálkový dohled, úpravu teploty, nastavení časovače a sledování spotřeby energie v reálném čase.
Základní chytré funkce
- SG Ready: Optimalizuje provoz v obdobích nízkého tarifu v síti, čímž snižuje náklady na energii
- Aktualizace OTA: Dálkové aktualizace firmwaru, není vyžadována servisní návštěva na místě
– Modbus RS485: integrace BMS pro centrální správu vícejednotkových instalací
– Podpora více jazyků: více než 20 jazyků pro nasazení po celém světě
– Sledování spotřeby energie v reálném čase: sleduje výkon pro optimalizaci výkonu systému
7. O společnosti Micoe
Micoe (kód akcií: 603366) je podnik kotovaný na šanghajské burze A‑share, mezinárodní nověnergiová společnost zařazená mezi 500 největších světových firem, strategický partner Čínského kosmického letectva a oficiální partner čínských polárních expedic na Severní i Jižní pól. Tepelná čerpadla Micoe byla nasazena na čínské antarktické výzkumné stanici Velká zeď na palubě výzkumné lodi *Xuelong 2*, což představuje první tepelné čerpadlo na světě, které funguje v Antarktidě.
S 27letou zkušeností v oblasti čisté energie společnost Micoe provozuje 5 výrobních základen o celkové rozloze přes 800 000 m² s roční výrobou nad 1,7 milionu kusů. Na celém světě jsme dokončili více než 24 000 projektů v oblasti čisté energie. 95 % klíčových komponentů vyrábíme ve vlastní výrobě, čímž zajišťujeme kvalitu po celém dodavatelském řetězci. Standardní doba dodání: 25 dní. Nabízíme služby OEM i ODM.
R290 Plus má plnou globální tržní certifikaci: CE, ErP, RoHS, SG Ready a energetickou třídu A+++. Splňuje tak požadavky na dotace v evropských zemích. Dále disponuje certifikací KEYMARK, která odpovídá normě EN14511 pro tepelná čerpadla.
Naše tepelná čerpadla exportujeme do více než 100 zemí a regionů, přičemž podporujeme zásoby náhradních dílů v zahraničních skladových zařízeních. Záruka: 3 roky na celou jednotku, 5 let pro základní kompresor. Inženýrské týmy společnosti Micoe každoročně uskutečňují minimálně čtyři zahraniční terénní návštěvy za účelem technické podpory na místě a návštěv zákazníků, navíc poskytujeme technickou podporu na dálku 7×24 hodin denně.
| Zdroj napájení | V/Fa/Hz | 220-240/1/50 | 380-415/3/50 | |||||||||
| Vytápění A7W35 | Nomijní tepelná výkon | kW | 4.50 | 6.00 | 8.00 | 12.00 | 15.00 | 18.00 | 8.00 | 12.00 | 15.00 | 18.00 |
| Jmenovitý vstupní výkon | kW | 0.84 | 1.19 | 1.50 | 2.52 | 2.99 | 3.79 | 1.53 | 2.55 | 3.02 | 3.82 | |
| COP | w/W | 5.36 | 5.04 | 5.33 | 4.76 | 5.02 | 4.75 | 5.23 | 4.71 | 4.97 | 4.71 | |
| Vytápění A7W55 | Nomijní tepelná výkon | kW | 4.50 | 6.00 | 8.00 | 12.00 | 15.00 | 18.00 | 8.00 | 12.00 | 15.00 | 18.00 |
| Jmenovitý vstupní výkon | kW | 1.31 | 1.90 | 2.40 | 3.75 | 4.48 | 5.61 | 2.43 | 3.78 | 4.51 | 5.64 | |
| COP | w/W | 3.44 | 3.16 | 3.33 | 3.20 | 3.35 | 3.21 | 3.29 | 3.17 | 3.33 | 3.19 | |
| Chlazení A35W7 | Nominální chladicí kapacita | kW | 4.00 | 6.00 | 8.00 | 11.80 | 14.50 | 16.00 | 8.00 | 11.80 | 14.50 | 16.00 |
| Jmenovitý vstupní výkon | kW | 1.22 | 1.82 | 2.56 | 3.85 | 4.71 | 5.37 | 2.59 | 3.88 | 4.74 | 5.40 | |
| EER | w/W | 3.28 | 3.30 | 3.13 | 3.06 | 3.08 | 2.98 | 3.09 | 3.04 | 3.06 | 2.96 | |
| Chlazení A35W18 | Nominální chladicí kapacita | kW | 4.10 | 6.00 | 9.80 | 11.80 | 16.00 | 18.00 | 9.80 | 11.80 | 16.00 | 18.00 |
| Jmenovitý vstupní výkon | kW | 0.90 | 1.20 | 2.14 | 2.67 | 3.19 | 3.85 | 2.17 | 2.70 | 3.22 | 3.88 | |
| EER | w/W | 4.56 | 5.00 | 4.58 | 4.43 | 5.02 | 4.68 | 4.52 | 4.38 | 4.97 | 4.64 | |
| SCOP | Průměrné klima, W35 °C | kWh/kWh | 5.21 | 5.31 | 5.33 | 5.21 | 5.09 | 4.91 | 5.28 | 5.11 | 4.95 | 4.93 |
| % | 205 | 209 | 210 | 205 | 201 | 193 | 208 | 201 | 195 | 194 | ||
| / | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | ||
| Průměrné klima, W55 °C | kWh/kWh | 3.93 | 3.93 | 3.97 | 3.99 | 4.03 | 3.99 | 3.90 | 3.99 | 3.95 | 3.90 | |
| % | 154 | 154 | 156 | 157 | 158 | 157 | 153 | 157 | 155 | 153 | ||
| / | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | A+++ | ||
| Rozsah provozních teplot (Režim topení) | ||||||||||||
| Rozsah teploty okolí | ℃ | -25~35 | -25~35 | -25~35 | -25~35 | -25~35 | -25~35 | -25~35 | -25~35 | -25~35 | -25~35 | |
| Rozsah teploty vody na výstupu | ℃ | 20~80 | 20~80 | 20~80 | 20~80 | 20~80 | 20~80 | 20~80 | 20~80 | 20~80 | 20~80 | |
| Rozsah provozní teploty (chlazení) | ||||||||||||
| Rozsah teploty okolí | ℃ | 15~45 | 15~45 | 15~45 | 15~45 | 15~45 | 15~45 | 15~45 | 15~45 | 15~45 | 15~45 | |
| Rozsah teploty vody na výstupu | ℃ | 5~25 | 5~25 | 5~25 | 5~25 | 5~25 | 5~25 | 5~25 | 5~25 | 5~25 | 5~25 | |
| Rozsah provozní teploty (teplá voda) | ||||||||||||
| Rozsah teploty okolí | ℃ | -25~45 | -25~45 | -25~45 | -25~45 | -25~45 | -25~45 | -25~45 | -25~45 | -25~45 | -25~45 | |
| Rozsah teploty vody na výstupu | ℃ | 20~70 | 20~70 | 20~70 | 20~70 | 20~70 | 20~70 | 20~70 | 20~70 | 20~70 | 20~70 | |
| Hladina zvukového výkonu podle nařízení ErP | Průměrné klima, W35 °C | dB(A) | 50 | 49 | 50 | 50 | 54 | 55 | 50 | 50 | 54 | 55 |
| Průměrné klima, W55 °C | dB(A) | 51 | 50 | 51 | 51 | 55 | 56 | 51 | 51 | 55 | 56 | |
| Zvukový tlak (ve vzdálenosti 1 m) | Průměrné klima, W35 °C | dB(A) | 37 | 35 | 35 | 35 | 39 | 40 | 35 | 35 | 39 | 40 |
| Průměrné klima, W55 °C | dB(A) | 38 | 36 | 36 | 36 | 40 | 41 | 36 | 36 | 40 | 41 | |
| Max. vstupní výkon | kW | 2.1 | 3.5 | 5.5 | 6.2 | 7.8 | 8.5 | 6.9 | 7.7 | 9.4 | 10.4 | |
| Maximální vstupní proud | A | 9 | 15 | 24 | 27 | 34 | 37 | 10 | 11 | 14 | 15 | |
| Chladivo | TYP/(GWP) | / | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) | R290 (3) |
| Naplněný objem | kg | 0.65 | 0.65 | 1.10 | 1.10 | 1.50 | 1.50 | 1.10 | 1.10 | 1.50 | 1.50 | |
| Připojení na straně vody | Palec | G1 | G1 | G1 | G1 | G1-1\/4 | G1-1\/4 | G1 | G1 | G1-1\/4 | G1-1\/4 | |
| Pokles Tlaku Vody | kpa | 15 | 15 | 15 | 20 | 20 | 25 | 15 | 20 | 20 | 25 | |
| Provozní tlak (strana nízkého tlaku) | MPa | 0.8 | ||||||||||
| Provozní tlak (strana vysokého tlaku) | MPa | 3 | ||||||||||
| Maximálně povolený tlak | MPa | 3.4 | ||||||||||
| Min\/Max tlak vody | MPa | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | 0.1/0.3 | |
| Nomínní průtok vody | m³/h | 0.77 | 1.00 | 1.40 | 2.06 | 2.58 | 3.10 | 1.40 | 2.06 | 2.58 | 3.10 | |
| Výměrové Rozměry ( D׊×V ) | mm | 1100×438×660 | 1220×458×865 | 1320×478×913 | 1320×478×913 | 1187×488×1456 | 1187×488×1456 | 1320×478×913 | 1320×478×913 | 1187×488×1456 | 1187×488×1456 | |
| Rozměry balení ( D׊×V ) | mm | 1155×485×806 | 1250×493×1010 | 1352×533×1055 | 1352×533×1055 | 1217×538×1598 | 1217×538×1598 | 1352×533×1055 | 1352×533×1055 | 1217×538×1598 | 1217×538×1598 | |
| Hmotnost bez obalu | kg | 83 | 110 | 162 | 162 | 205 | 205 | 169 | 169 | 212 | 212 | |
| Hrubá hmotnost | kg | 98 | 125 | 182 | 182 | 225 | 225 | 189 | 189 | 232 | 232 | |
🏠Bytový dům – Rodinné domy, vily, bytové jednotky
🏨Hotely – Vytápění, chlazení a příprava teplé užitkové vody pro ubytovací prostory a společné zóny
🏢Kancelářské budovy – Vytápění prostor, chlazení a zásobování teplou užitkovou vodou
🏫Školy – Vytápění, chlazení a příprava teplé užitkové vody pro areály
🏗️ Projekty retrofitu – Kompatibilita se systémy radiátorů, žádná rozsáhlá rekonstrukce není nutná
📞Kontaktujte nás
Jste připraveni specifikovat tepelné čerpadlo Micoe R290 Plus pro svůj projekt? Kontaktujte nyní náš prodejní tým pro individuální řešení.
Chcete-li obdržet vaši personalizovanou nabídku, uveďte prosím následující informace:
– Typ projektu (bytový, hotelový, kancelářský, školní atd.)
‑ Požadavek na vytápění nebo plochu budovy
‑ Místní klimatické podmínky
‑ Přívod elektrické energie (jednofázový / třífázový)
Otázka 1: Jaká je maximální teplota výstupní vody?
Odpověď 1: 80 °C. To umožňuje zařízení pracovat s tradičními radiátory, nikoli pouze s podlahovým vytápěním – což jej činí ideálním pro rekonstrukci stávajících budov.
Otázka 2: Lze zařízení provozovat v chladných klimatických podmínkách?
Odpověď 2: Ano. Zařízení spolehlivě funguje při okolní teplotě ‑25 °C. Plně regulovaný DC invertorový kompresor ve spojení s inteligentním rozmrazováním zaručuje spolehlivé vytápění i za extrémních zimních podmínek.
Otázka 3: Jaký je rozdíl mezi R290 a R410A?
Odpověď 3: GWP látky R290 činí 3, zatímco u R410A je 2 088 – tedy téměř 700krát nižší. R290 navíc nemá žádný potenciál poškození ozónové vrstvy a nabízí vynikající termodynamický výkon, díky čemuž je dosahována vyšší energetická účinnost. V mnoha oblastech je R290 vyňato z omezení týkajících se fluorovaných plynů a představuje tedy řešení budoucnosti.
Otázka 4: Jaké certifikáty má produkt?
A4: CE, ErP, KEYMARK, RoHS a SG Ready. Tyto certifikáty zajišťují soulad s evropskými předpisy a oprávnění k žádostem o státní dotace.
Otázka 5: Jaká je záruční doba?
A5: 3roční záruka na celou jednotku a 5roční záruka na kompresor. Společnost Micoe také poskytuje 7×24hodinovou dálkovou technickou podporu a roční servis na místě v zahraničí.